
LIVRARE GRATUITĂ LA COMENZI DE MIN 250 LEI
Mother & Child este un unt special creat pentru îngrijirea pielii corpului viitoarelor mămici, testat dermatologic pentru piele sensibilă, hipoalergenic, 100% natural, care să fie inclus cu încredere în ritualul de îngrijire a pielii – atât cea sensibilă a bebelușului, cât și cea matură a mamei.
Fără uleiuri esențiale sau parfumanți artificiali, untul de corp Mother & Child va fi ajutorul tău cu aromă naturală de cocos în:
ATENȚIE: Acest produs este natural, însă îți recomandăm să testezi în prealabil untul pe o suprafață mică de piele. Aplică puțin unt de corp Mother & Child pe pielea antebrațului tău, și așteaptă 24 de ore. Dacă nu observi nicio reacție la nivelul pielii, poți folosi untul fără grijă!
PĂSTRARE: Păstrează untul la temperaturi mai mici de 25 de grade Celsius, ferit de lumina soarelui.
PRODUS TESTAT DERMATOLOGIC PENTRU PIELE SENSIBILĂ, HIPOALERGENIC. (vezi documentația)
144,00 lei TVA Inclus
Mother & Child este un unt special creat pentru îngrijirea corpului viitoarelor mămici, 100% natural și hipo-alergenic, care să fie inclus cu încredere în ritualul de întreținere a pielii – atât cea sensibilă a bebelușului, cât și cea matură a mamei. Acesta are o formulă hrănitoare, care păstrează hidratarea naturală a pielii, regenerează și îngrijește, în timp ce oferă cel mai înalt grad de siguranță și protecție. Îngrijire sigură și responsabilă pentru mamă și copil, aceasta este promisiunea noastră.
Untul de Shea, Untul de Cocos Virgin și Uleiul de Migdale Dulci din componența Mother & Child hrănesc pielea în profunzime și o vor lăsa mătăsoasă și catifelată încă de la prima folosire. Ușor și fin, untul se absoarbe rapid și nu va lăsa o senzație neplăcută de piele uleioasă, îmbâcsită, lipicioasă.
Formula naturală, cu ingrediente pure contribuie eficient la diminuarea vergeturilor. Pielea întinsă, crăpată și dureroasă a femeilor însărcinate își va recăpăta elasticitatea, finețea, iar senzația de mâncărime va fi ameliorată. Textura ușoară și aerată a untului îl face perfect pentru masajul relaxant al bebelușilor și pentru rutina calmantă de seară a acestora.
Poate fi folosit atât după baie, cât și în timpul băii sau dușului, pe pielea uscată sau umedă. Nu necesită ștergere sau spălare și poate fi lăsat pe piele, să o hidrateze și catifeleze.
Recomandare: Folosește untul tău de corp Ommia de cel puțin 2-3 ori pe săptămână, sau ori de câte ori pielea ta are nevoie de un boost.
INGREDIENTE:
Unt de shea (Butyrospermum Parkii), Unt de cocos virgin (Cocos Nucifera), ulei de migdale dulci (Prunus Amygdalus Dulcis), vitamina E (Tocopheryl Acetate), ceară organică de albine (Cera alba). Atât.
Promisiunea noastră a fost să nu lăsăm niciun component toxic sau cu potențial alergen să atingă pielea ta sensibilă sau pielea vulnerabilă a bebelușului tău, așadar lista noastră de ingrediente este simplă și curată.
| 5 star | 96 | 96% |
| 4 star | 3 | 3% |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0 | 0% |
| 1 star | 1 | 1% |
Sorry, no reviews match your current selections


















Produse Populare
384,00 lei Prețul inițial a fost: 384,00 lei.261,00 leiPrețul curent este: 261,00 lei. TVA Inclus
366,00 lei Prețul inițial a fost: 366,00 lei.295,00 leiPrețul curent este: 295,00 lei. TVA Inclus
78,00 lei TVA Inclus
288,00 lei Prețul inițial a fost: 288,00 lei.243,00 leiPrețul curent este: 243,00 lei. TVA Inclus
99,00 lei TVA Inclus
144,00 lei TVA Inclus
Recenzii Reale, Nefiltrate de la Comunitate
Sunt foarte mulțumită de acest produs. Este perfect pentru pielea mea sensibilă.
Am folosit și uleiul, este o combinație care aduce multiple bebeficii.
Vă mulțumesc!
Sunt extraordinare produsele! Am folosit in fiecare seara din luna a 5-a untul de corp și uleiul și nu am făcut nici o vergetura, și acum după naștere am folosit și folosesc untul de corp și pielea mea si-a revenit incredibil de bine. Va multumesc din suflet ❤️
Ador textura lejera ca o spuma care se topeste pe piele si devine un ulei delicat. Absorbtia in piele este rapidă, mirosul discret si placut.
Foarte mulțumită, pielea este hidratată, o senzație foarte plăcută